0

V košíku nemáte žádné zboží

Podrobnosti o cedru

Východní cedr

je specifický mohutný strom s vlastními pravidly a hodnotami dorůstající až 40 m. Dožívá se více jak 500 let. Síla a výjimečné vlastnosti cedrů byly našim předkům známy již před mnoha staletími. Cedr má schopnost shromažďovat energii z kosmu, kdy prostřednictvím milionů jehlic ve dne v noci zachycuje a vstřebává tuto energii a tu následně předává planetě. Takto jej příroda nastavila a stvořila. Cedrové lesy dálného východu se liší od ostatních lesů neobyčejnou čistotou a zdravým vzduchem. Vzduch cedrového lesa je ionizovaný a prakticky sterilní. Lidé žijící v těchto oblastech využívají různé složky z cedru a dožívají se podstatně vyššího věku.

Unikátní cedr roste pouze na jediném místě na naší planetě v panenské přírodě v pohoří Sikhote-Alin. Oblast pohoří se rozprostírá v délce 1000 km mezi tajgou a subtropickou oblastí u Japonského moře. Člověkem nedotčená oblast byla zařazena v roce 2001 do světového dědictví UNESCO. V roce 2018 bylo zapsáno na seznam celé pohoří Sikhote-Alin. Uznáním a zařazením oblasti do seznamu světového dědictví je zcela zřejmé, o jak výjimečnou a přírodně čistou lokalitu se jedná. A z tohoto cedru se velmi náročným procesem získává náš produkt a jeho čisté bioaktivní složky. 134 bioaktivních přírodních látek, které náš produkt obsahuje, vyrobila a namíchala sama příroda, nenajdeme zde žádné umělé chemické sloučeniny. Jsou to vitamíny, minerály, mikro a makroelementy a další bioaktivní sloučeniny.

Kam až v historií paměť sahá po současnost a budoucnost, obyvatelé Dálného východu užívají tento produkt v různých formách a nazývají ho „elixírem života“.

Krátká zmínka o Historii Cedru

Cedr je znám svými léčebnými specifiky po celá staletí. Dočteme se o něm v Bibli. Jeden z nejstarších záznamů o Cedru pochází z Pompejí, kde jsou vyobrazeny fresky s Cedrovými šišticemi a jejich nesporném pozitivním používání  v léčbě a relaxaci  na organismus /viz foto/. Rovněž nemůžeme opomenout i bájné Perské legendy o legendárních bojovnících ASASINS, kteří žili jenom na extraktech s Cedru. Dokázali běžet několik dní v kuse přes poušť, viděli v noci, neunavili se, byli velice mrštní a ohební, ale to je jen legenda.