0

V košíku nemáte žádné zboží

Siberian Cedr Oil

MYSTICKÝ STROM SE SPECIÁLNÍMI DARY

Od úsvitu času lidé spojují své osudy se stromy. Původ prvních lidí popsaných v biblické knize Genesis vypráví příběh o pádu Adama a Evy, kteří jedli zakázané ovoce ze stromu poznání dobra a zla.

Cedr Oil

Lidé rychle zjistili, že se ve společnosti stromů cítí velmi dobře, a protože nemohli identifikovat procesy této symbiózy, připisovali stromům nějakou tajnou, magickou energii. Dnes víme, že naše úleva a relaxace je výsledkem toho, že jsme mezi stromy, které produkují baktericidní a protiplísňové fytoncidy a ionizují vzduch. Proces fotosyntézy, který se vyskytuje v buňkách obsahujících chlorofyl za účasti slunečního světla, přispívá k udržení vysoké hladiny kyslíku v atmosféře. Není pochyb o tom, že lesy jsou  nejdůležitějšími producenty kyslíku.


Cedr je plný tajemství. Nikdo neví, proč se v cedrové misce mléko dlouho nezkazí, proč se můra neobjeví v cedrové skříni, proč se klíště a komár bojí éterických pachů vyzařovaných cedrem a včely se naopak cítí dokonale přesně v cedrovém úlu. Publikováno 1928.

Cedr má nejpříznivější účinek především na nervový systém. Jednoduše stojící nebo sedící u tohoto stromu se doporučuje pro osoby trpící různými typy neuróz, nespavostí nebo záchvaty hysterie. Terapeuticky se také doporučuje spát v postelích z cedrového dřeva, na polštáři s cedrovými jehlami.